در مدت تدریس و با توجه به اینکه در آستانه دو زبانه شدن هستم قصد دارم در ارتباط با فراگیری زبان خارجه با بهره مندی از خودشناسی بپردازم. پیش از شروع فراگیری زبان ایتالیایی بسیاری از زبان آموزان از من سوال می کنند که آیا زبان ایتالیایی ساده است؟ آیا می توان خیلی سریع این زبان را یاد بگیریم؟ نسبت به زبان انگلیسی چگونه است. یا برخی دیگر در آموزشگاه یا هنگام برگزاری جلسه معارفه تدریس زبان ایتالیایی از من سوال هایی میپرسند. از جمله سوال های مهم این است که "چگونه می توانم با آسودگی زبان جدیدم را یاد بگیریم".

نتیجه تصویری برای یادگیری زبان

دوستان چه تلخ باشد یا شیرین باید بپذیریم که فراگیری هر زبانی تنها از طریق تلاش و کوشش امکان پذیر است لذا زبان آموزانی ک سعی دارند میان بر بزنند تا زودتر زبان جدید خود را یاد بگیرند در یک خواب زمستانی بلند مدت به سر میبرند. فراگیری هیچ زبان ساده نیست. حتی زبان انگلیسی که اگر قرار باشد تا مقطع دکتری ادامه اش دهید با پیچیدگی های فراوان مواجه میشوید. و به شدت به همه تنبل های جامعه که تعدادشان کم نیست توصیه میکنم اکیدا جویای یادگیری زبان نباشند. فراگیری یک زبان جدید یعنی درگیر شدن با یک امر تحقیقاتی و پژوهشی دائما در فرهنگ واژگان باید در جستوجوی معنای دقیق یک واژه باشید. و دائم نیاز است تا نقش دستوری واژگان جدید را بیاموزید و آنها را به گونه ای یاد بگیرید که همیشه در ذهن داشته باشید. ذهن شما همیشه با واژگان بازی می کند و برای همین افرادی که در جامعه همیشه با یک زبان خارجه سر و کار دارند دچار بیماری خاموش و ترسناک آایمر نخواهند شد. چراکه پیوشته ذهنشان درگیر یادآوری واژه هایی است که همیشه در ذهن مجبور هستند تداعی کنند.

نتیجه تصویری برای یادگیری زبان

و اما زبان آموزانی که زبان جدید خود را به عنوان سومین زبان خارجه خود می آموزند، در حقیقت از خود شناخت بهتری در فراگیری زبان خارجه دارند. زبان آموزانی دارم که ایتالیایی زبان سوم یا بعضا چهارمشان می باشد. این زبان آموزان آنقدر تجربه دارند که با آسودگی می توانند با شناخت خود زبان جدید مورد نظرشان را بیاموزند. عده ای از راه خواندن، علاقه مندانی از طریق درک دستور زبان و عده ای دیگر از روش شنیداری آغاز به یادگیری زبان جدید می کنند.

اکنون شما باید خود را خوب بشناسید که از کدوم طریق می توانید زبان جدید خود را بیاموزید و اگر خود را نشناخته اید با مدرس مورد اعتماد خود م کنید. فراموش نکنید که فراگیری یک زبان خارجه جدید به اندازه تک تک آدم ها می تواند متفاوت باشد. مثلا خود من از جمله کسانی هستم که برای یادگیری زبان جدید حتما باید دستور زبان و سپس واژگان جدید را بیاموزم تا بتوانم مهارت شنیداری، گفتاری و نوشتاری خود را تقویت نمایم. لذا پیش از هرگونه عمل در جهت آغاز فراگیری یک زبان خارجه سعی داشته باشید تا آن زبان خود را در یادگیری یک زبان جدید به خوبی بشناسید و سعی نمائید روش یادگیری صحیح را برای خود تشخیص دهید. این مهم به شما کمک خواهد کرد که در زبان نسبت به سایر رقبای خود پیشتاز باشید.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ما ودعک ربک Jeff نوشطح نوو ایل طیبی Monica فروش لینک باکس بهترین لحظات کنارفرشته عمرم سونیا